ProAge

Oficjalna strona zespołu ProAge

Płyty

Coelum, LP, 2022

Premiera: 29.1.2021. „Coelum” to czwarty album ProAge, premiera: 2.4.2022. Jest to płyta niezwykła z kilku powodów. Wykorzystano na niej instrumentarium akustyczne, na płycie usłyszymy wyłącznie gitarę akustyczną, fortepian, saksofon, bezprogowy bas, no i oczywiście, akustyczną perkusję. Wokalistę ProAge, Mariusza Filoska, na tej płycie wspiera damska grupa wokalna Swinging Sisters oraz śpiewający gitarzysta, Sławek Jelonek. Płyta została nagrana w Epicentrum w trakcie sesji „na żywo”. Album jest wydawnictwem dwupłytowym, na jednej płycie wokale są polskojęzyczne, na drugiej anglojęzyczne.

Więcej…
Chcę zamówić płytę…

4.wymiar, LP, 2021

Premiera: 29.1.2021.”4.wymiar” to trzecia pełnowymiarowa płyta zespołu ProAge. Płyta zabiera nas w podróż po meandrach czasu i zawirowań związanych z jego upływem. Płyta jest muzycznie bardzo zróżnicowana, słuchając jej należy się przygotować na sporą zmienność muzycznych klimatów. Należy się też przygotować na tytułowy utwór (w wersji anglojęzycznej) „4.dimension”. To blisko 30-to minutowa suita, w której jak w najgęstszym kondensacie skupia się charakterystyczna dla płyty zmienność muzycznych klimatów i nastrojów. Płyta została nagrana w nowym składzie, za dźwięki perkusji odpowiada teraz Bogdan Mikrut, partie saksofonu są dziełem Mariusza Rutki. Na płycie zagrali gościnnie: Jan Mitoraj — energetyczne solo gitarowe w utworze „Wyspa czasu” oraz Małgosia Łydka — piękne dźwięki fletu poprzecznego w „Sensorium” i „4.dimension”. Wszystkie utwory poza „4th Dimension” są polskojęzyczne.

Więcej…
Chcę zamówić płytę…

MPD, LP, 2019

Premiera: 14.2.2019. Druga płyta proAge to muzyczna opowieść o historii człowieka o 24 osobowościach. Ta przewijająca się w tekstach wielość osobowości znajduje odbicie w muzyce. Na tej płycie każdy utwór jest gatunkowo i klimatycznie inny, choć płyta, mimo jej wielorakości, jest muzyczną jednością, a poszczególne utwory płynnie przechodzą z jednego w drugi. Jak to w proAge, klimaty łagodne i nastrojowe mieszają się z klimatami atakującymi ciężarem gitar oraz popisowymi partiami organów hammonda. Za te ostatnie odpowiada Krzysztof Walczyk, który od wiosny 2018 przejął ster instrumentów klawiszowych. Na płycie również usłyszymy dźwięki fletu w wykonaniu Małgosi Łydki oraz klarnetu, w wykonaniu Grzegorza Hankusa. Płyta została wydana przez wytwórnię Lynx Music. Nagrano dwie wersje językowe: polską i angielską.

Opis płyty…
Chcę zamówić płytę…

Odmienny stan rzeczywistości, LP, 2017

Premiera: 1.2.2017. Pierwsza pełnowymiarowa płyta proAge. Album zawiera nowe wersje znanych wcześniej utworów oraz utwory premierowe. Płyta oferuje szerokie spektrum muzycznych wrażeń, znaleźć można na niej utwory o ciężarze metalowym (z gościnnym udziałem Grzegorza Bodziocha z Post Proffesion), lżejsze gatunkowo numery z pogranicza art rocka i rocka progresywnego a także utwory tak przebojowe jak „Dwa słowa”, prześmiewcze jak „Plan B” oraz pełne refleksji i zadumy jak „Charlie Hebdo”. Album został nagrany w nowym składzie, tym razem za dźwięki gitary odpowiada Sławek Jelonek a za basowe tony Roman Simiński. Wokal i teksty to niezmienne Mariusz Filosek, za bębnami Arkadiusz Grybek a za klawiszami Marcin Kosakowski. Nagrano dwie wersje językowe, polską i angielską. Ta ostatnia nosi tytuł Different state of reality.

Więcej…
Chcę zamówić płytę…

Odbycie szaleństwa, EPka, 2015

Więcej…
Chcę zamówić płytę…

Szary szkielet drzew, EP, 2011

Więcej…
Chcę zamówić płytę…

© 2024 ProAge

Theme by Anders Norén