ProAge

Oficjalna strona zespołu ProAge

Zespół

Zespół ProAge konsekwentnie tworzy muzykę stylistycznie trudną do jednoznacznego sklasyfikowania. Większość utworów osadzonych jest w klimatach z pogranicza art rocka i rocka progresywnego. Jednak w repertuarze zespołu sporo jest również utworów ciężkich, zahaczających o progresywny metal, jak i utworów łagodniejszych, klimatycznych i przestrzennych.

Znak rozpoznawczy zespołu to ekspresyjny wokal, niebanalne teksty, pięknie współbrzmiący duet gitara-klawisze oraz solidna sekcja rytmiczna. Zespół ma w swoim dorobku dwie EP-ki, dwa wydawnictwa koncertowe oraz trzy albumy, premiera najnowszego „4.wymiar”: styczeń 2021, album “MPD” został wydany w roku 2019 a album “Odmienny stan rzeczywistości” w roku 2017. Dwie pierwsze płyty zostały wydane przez wytwórnię Lynx Music w polskiej, i angielskiej wersji językowej. Płyta “Odmienny stan rzeczywistości” zyskała pozytywne recenzje, jedna z nich opublikowana została w kwietniowym (2017) numerze magazynu Teraz Rock.

Zespół jest półfinalistą konkursu Antyfest 2017 zorganizowanego przez Antyradio. Koncerty proAge są pełne energii i pozytywnej atmosfery, zespół potrafi nawiązać z publicznością więź pozwalającą na wspólne przeżywanie muzyki, zarówno tej wprawiającej ciało w ruch, jak i tej, skłaniającej do wyciszonej refleksji.

Zespół tworzą:

Mariusz Filosek — wokal

Sławek Yeahlon Jelonek — gitara

Bogdan Bąku Mikrut — perkusja

Krzysztof Walczyk — klawisze

Roman Romano Simiński — bas

Zapowiedź i zwiastun nowej płyty ProAge…

Najświeższe informacje (w tym o koncertach), zdjęcia, ciekawostki i zespołowy fun stuff na profilu proAge na Facebook’u:

© 2024 ProAge

Theme by Anders Norén