proAge

Zespół

Zespół proAge konsekwentnie tworzy muzykę stylistycznie trudną do jednoznacznego sklasyfikowania. Większość utworów osadzonych jest w klimatach z pogranicza art rocka i rocka progresywnego. Jednak w repertuarze zespołu sporo jest również utworów ciężkich, zahaczających o progresywny metal, jak i utworów łagodniejszych, klimatycznych i przestrzennych.

Znak rozpoznawczy zespołu to ekspresyjny wokal, niebanalne teksty, pięknie współbrzmiący duet gitara-klawisze oraz solidna sekcja rytmiczna. Zespół ma w swoim dorobku dwie EP-ki, dwa wydawnictwa koncertowe oraz dwa albumy, najnowszy “MPD” z roku 2019 oraz album “Odmienny stan rzeczywistości” z roku 2017. Obie płyty zostały wydane przez wytwórnię Lynx Music w polskiej, i angielskiej wersji językowej. Płyta “Odmienny stan rzeczywistości” zyskała pozytywne recenzje, jedna z nich opublikowana została w kwietniowym (2017) numerze magazynu Teraz Rock.

Zespół jest półfinalistą konkursu Antyfest 2017 zorganizowanego przez Antyradio. Koncerty proAge są pełne energii i pozytywnej atmosfery, zespół potrafi nawiązać z publicznością więź pozwalającą na wspólne przeżywanie muzyki, zarówno tej wprawiającej ciało w ruch, jak i tej, skłaniającej do wyciszonej refleksji.

Zespół tworzą:

Mariusz Marysia Filosek — wokal

Arek Aru Grybek — perkusja

Krzysztof Walczyk — klawisze

Sławek Yeahlon Jelonek — gitara

Roman Romano Simiński — bas

Najświeższe informacje (w tym o koncertach), zdjęcia, ciekawostki i zespołowy fun stuff na profilu proAge na Facebook’u:

© 2019 proAge

Theme by Anders Norén